जनवरी भित्र एक हजार नेपाली कामदार जापानले लैजाने

  • 14
    Shares
जनवरी भित्र एक हजार नेपाली कामदार जापानले लैजाने

काठमाडौं, २० पुस । जापानले झण्डै दुई हजारभन्दा बढी कामदार लैजाने भएको छ । जापान फाउण्डेसनले यही जनवरीमा एक हजार र आगामी मार्चमा एक हजार तीन सय नेपाली कामदार लैजाने तयारी गरेको हो ।

फाउण्डेसनले सूचना जारी गरी परीक्षा तालिका सार्वजनिक गरेको छ । जनवरी ७, ८, १४–१६, २१–२३, २८ र २९ तारिखमा भाषा परीक्षा हुनेछ । आगामी मार्च ३–५, ९–११, १२ र १५–१९ तारिखसम्म परीक्षा सञ्चालन हुनेछ । कम्प्युटरमा आधारित परीक्षा प्रणालीका आधारमा लिखित, सीप परीक्षणलगायत परीक्षा हुनेछ ।

गत चैतमा नेपाल र जापानबीच कामदार लैजानेसम्बन्धी समझदारी भएको थियो । पहिलो चरणमा जापान रोजगारीका लागि १३ हजार युवाले सहभागिता जनाएका थिए । नेपालबाट नर्सिङ केयरगिभरमा कामदार लैजाने जापानको तयारी छ । जापानले गतवर्ष विभिन्न १४ क्षेत्रमा विदेशी कामदार ल्याउने घोषणा गरेको थियो ।