जापानका पूर्व प्रधानमन्त्री आबेको आज राजकीय सम्मानका साथ अन्त्येष्ठि गरिने

जापानका पूर्व प्रधानमन्त्री आबेको आज राजकीय सम्मानका साथ अन्त्येष्ठि गरिने

काठमाडौं।जापानका पूर्व प्रधानमन्त्री शिञ्जो आबेको अन्त्येष्ठि आज राजकीय सम्मानका साथ गरिने भएको छ ।

जापानमा सबैभन्दा लामो समयसम्म प्रधानमन्त्री पदमा रहनुभएका शिञ्जोको राजकीय सम्मानका साथ गरिने अन्त्येष्ठिको तयारी पूरा भएको छ । समाचार संस्था रोयटर्सका अनुसार झन्डै ३ महिनापछि हुने अन्त्येष्ठि कार्यक्रमलाई ध्यानमा राखेर कडा सुरक्षा व्यवस्था मिलाइएको छ । अन्त्येष्ठिमा विश्वका एक सयभन्दा बढी मुलुकका राष्ट्रप्रमुखहरू पनि सहभागि हुने बताइएको छ ।

शिञ्जोको जापानस्थित दक्षिणी सहर नारामा चुनावी अभियानको क्रममा एक बन्दुकधारीले जुलाई ८ मा गोली हानी हत्या गरेको थियो । सन् २००६ मा उहाँ पहिलोपटक प्रधानमन्त्री बन्नुभएको थियो । आबेलाई जापानको सबैभन्दा कम उमेरको प्रधानमन्त्री भनेर पनि चिनिन्थ्यो ।