बल्ल पूर्णता पायो काँग्रेसको केन्द्रीय विभागले

  • 25
    Shares
बल्ल पूर्णता पायो काँग्रेसको केन्द्रीय विभागले

काठमाडौँ, २६ साउन । नेपाली काँग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले पार्टीको विधानबमोजिम केन्द्रीय विभागमा आइतबार उपप्रमुख, सचिव र सदस्य मनोनयन गरी पूर्णता दिनुभएको छ । केन्द्रीय विभागका प्रमख भने यसअघि नै मनोनयन गरिएको थियो ।

उहाँले पार्टीका नेता गोपालमान श्रेष्ठ प्रमुख रहनुभएको सङ्गठन विभागको सचिवमा विनकुमार विश्वकर्मा र सदस्यमा अन्य विभिन्न ४० जनालाई सदस्यमा मनोनयन गर्नुभएको छ । यसैगरी हरिप्रसाद नेपाल प्रमुख रहनुभएको शिक्षा विभागको उपप्रमुखमा शेषनाथ अधिकारी र सचिवमा डा कृष्णप्रसाद पौडल तथा सदस्यमा विभिन्न जिल्लाबाट ३८ जना सदस्य मनोनयन गरिएको काँग्रेसका मुख्य सचिव कृष्णप्रसाद पौडेलले जानकारी दिनुभयो ।

महेन्द्र यादव प्रमुख रहनुभएको यातायात व्यवसायी समन्वय विभागमा ४१ सदस्य, फरमूल्लाह मंसुर प्रमुख रहनुभएको मुस्लिम विभागको सचिवमा परवेज अन्सारी र अन्य ३७ जना सदस्य, अजयकुमार चौरसिया प्रमुख रहनुभएको तराई–मधेश समन्वय विभागको उपप्रमुखमा श्रीप्रसाद राउत र सचिवमा रामनारायणप्रसाद कुर्मी तथा ३७ सदस्य मनोनयन गरिएको छ ।

सभापति देउवाले रमेश रिजाल प्रमख रहनुभएको सङ्घीय मामिला तथा प्रदेश समन्वय विभागमा ४० सदस्य, अम्बिका बस्नेत प्रमुख रहनुभएको वन, वातावरण तथा विपत् व्यवस्थापन विभागमा ३९ सदस्य, आनन्दप्रसाद ढुङ्गाना प्रमुख रहनुभएको वित्तीय तथा सहकारी संस्था समन्वय विभागको उपप्रमुखमा गोविन्दबहादुर मल्ल र ३८ सदस्य मनोनयन गर्नुभएको छ ।

यसैगरी अर्जुनप्रसाद जोशी प्रमुख रहनुभएका स्थानीय तह समन्वय विभागमा ३८ सदस्य, वीरबहादुर बलायर प्रमुख रहनुभएको निर्माण व्यवसायी समन्वय विभागमा ३९ सदस्य, शङ्कर भण्डारी प्रमुख रहनुभएको तरुण विभागको सचिवमा श्यामप्रसाद श्रेष्ठ र सदस्यमा ४० सदस्य, मोहनबहादुर बस्नेत प्रमुख रहनुभएको खेलकूद विभागको उपप्रमुखमा मोहनकुमार राई र मीनकृष्ण महर्जन तथा २७ सदस्य मनोनयन गरिएको छ । तरुण विभागलाई गत जेठ १७ गते र खेलकूद विभागलाई गत जेठ २८ गते पूर्णता दिइएको थियो ।

काँगे्रसको विधानको दफा ३७ मा केन्द्रीय विभागसम्बन्धी व्यवस्था गरिएको छ । विधानमा २८ विभाग रहने व्यवस्था भए पनि विधानकै अधिकार प्रयोग गरी काँग्रेस केन्द्रीय कार्यसमितिको गत पुस ११ गतेको बैठकले महासमिति वा महाधिवेशनबाट अनुमोदन गराउने गरी विभागको सङ्ख्या बढाएर ४७ पु¥याउने निर्णय गरेको थियो । विधानबमोजिम प्रत्येक विभागमा बढीमा ५१ सदस्य रहने र केन्द्रीय सभापतिले विभागका प्रमुख, उपप्रमुख, एक जना सचिव र सदस्यको नियुक्ति गर्ने व्यवस्था छ । विभागका उपप्रमुख, सचिव, सदस्यमा मनोनयन हुन काँग्रेसको क्रियाशील सदस्य हुनुपर्छ ।

सभापति देउवाले हालसम्म पूर्णता दिएका केन्द्रीय विभागमा पार्टीका वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेल समूहले भने सहभागिता जनाएका छैनन् । सो समूहले काँग्रेसको १३ औँ महाधिवेशन सम्पन्न भएको छ महिनाभित्र गठन गरिसक्नुपर्ने केन्द्रीय विभाग अहिले चौधौँ महाधिवेशनको कार्यतालिका अघि बढिसकेपछि निर्वाचन आचारसंहिता विपरीत गठन गरिएको जनाउँदै विरोध गर्दै आएका छन् । काँग्रेसको १३ औँ महाधिवेशन २०७२ साल फागुन २० देखि २३ गतेसम्म भएको थियो ।

(१) संगठन विभाग — प्रमुख गोपालमान श्रेष्ठ
१ सचिव विनकुमार विश्वकर्मा झापा
२ सदस्य धमेन्द्रविक्रम नेम्वाङ पाँचथर
३ सदस्य भूपेन्द्र कट्टेल इलाम
४ सदस्य सुरेश सुब्बा झापा
५ सदस्य गुरूप्रसाद भट्टराई तेह्रथुम
६ सदस्य सरोज थापा सुनसरी
७ सदस्य जनक थापा संखुवासभा
८ सदस्य राकेश सिंह पर्सा
९ सदस्य चिरञ्जीवी हमाल महोत्तरी
१० सदस्य कुमार कान्त झा धनुषा
११ सदस्य पवनकुमार यादव सप्तरी
१२ सदस्य अफरोज अन्सारी बारा
१३ सदस्य तीर्थ पसखल काभ्रे
१४ सदस्य ज्योति कोइराला काठमाडौँ
१५ सदस्य प्रगतिमान रञ्जित काठमाडौं
१६ सदस्य शंखर थापा काठमाडौं
१७ सदस्य मुरारी आचार्य भक्तपुर
१८ सदस्य उर्मिला के.सी. ललितपुर
१९ सदस्य विष्णुकुमार कार्की नवलपुर (सुस्ता पूर्व)
२० सदस्य गंगाधर तिवारी पर्वत
२१ सदस्य भूगोल थापा गोरखा
२२ सदस्य इन्दु शर्मा ढकाल तनहुँ
२३ सदस्य यामबहादुर गुरुङ लम्जुङ
२४ सदस्य राजु खनाल दाङ
२५ सदस्य अरुणसिंह राठौर वर्दिया
२६ सदस्य राजेन्द्रगोपाल सिंह पाल्पा
२७ सदस्य मोहन शर्मा नवलपरासी
२८ सदस्य जन्मजय तिल्मिल्सीना वर्दिया
२९ सदस्य धर्मराज गिरी सुर्खेत
३० सदस्य कालीबहादुर सहकारी कालिकोट
३१ सदस्य ऐनबहादुर शाही मुगु
३२ सदस्य शेरबहादुर भण्डारी डडेल्धुरा
३३ सदस्य फकीर सिंह कठायत कैलाली
३४ सदस्य दुर्गादत्त बोहोरा कञ्चनपुर
३५ सदस्य चिन्तामणि भट्ट कञ्चनपुर
३६ सदस्य पृथ्वीमान गुरुङ चितवन
३७ सदस्य गणेशबहादुर विष्ट अछाम
३८ सदस्य भवानी थानी सुर्खेत
३९ सदस्य कल्पना अधिकारी धादिङ
४० सदस्य भरतलाल न्याछ्यों ललितपुर
४१ सदस्य ज्ञानदास प्रजापति भक्तपुर

(२) शिक्षा विभाग — प्रमुख हरिप्रसाद नेपाल
१ उपप्रमुख शेषनाथ अधिकारी चितवन
२ सचिव डा. कृष्णप्रसाद पौडेल कास्की
३ सदस्य डा. दिलिप पराजुली काठमाडौं
४ सदस्य बद्रीनारायण चौधरी सुनसरी
५ सदस्य राजेश खड्का झापा
६ सदस्य रुद्र किराँत भोजपुर
७ सदस्य सुदनबहादुर कार्की मोरङ
८ सदस्य गोकर्ण वानियाँ ओखलढुंगा
९ सदस्य प्रो. प्रमोद गुप्ता पर्सा
१० सदस्य राजकिशोर यादव रौतहट
११ सदस्य सुशिलकुमार यादव महोत्तरी
१२ सदस्य गणेश तिवारी धनुषा
१३ सदस्य रघुप्रसाद सिंह थारु सप्तरी
१४ सदस्य हरिश्चन्द्र के.सी. काठमाडौँ
१५ सदस्य डा. हिमलाल घिमिरे गोरखा
१६ सदस्य कुमार बजगाई काठमाडौ
१७ सदस्य रमेश पौडेल काठमाडौँ
१८ सदस्य दिपेन्द्रविक्रम सिजापति ललितपुर
१९ सदस्य रञ्जना कक्षपति भक्तपुर
२० सदस्य नारायणप्रसाद शर्मा बाग्लुङ
२१ सदस्य रामबहादुर खड्का नवलपुर
२२ सदस्य लेखमाया पौडेल स्याङ्जा
२३ सदस्य चिनु रानाभाट कास्की
२४ सदस्य भलामी सेनबहादुर थापा गुल्मी
२५ सदस्य मोहम्मद इद्रीश रुपन्देही
२६ सदस्य राकेश श्रीवास्तव बाँके
२७ सदस्य राधेश्याम पाठक नवलपरासी
२८ सदस्य चिन्ताबहादुर बुढाथोकी दाङ
२९ सदस्य डा. महेन्द्रकुमार मल्ल सुर्खेत
३० सदस्य दानबहादुर बम कालिकोट
३१ सदस्य गौरीशंकर उपाध्याय डोल्पा
३२ सदस्य धन माया ठगुन्ना बैतडी
३३ सदस्य नृपबहादुर खड्का अछाम
३४ सदस्य सुरेशराज जोशी डडेल्धुरा
३५ सदस्य यादवप्रसाद जोशी कैलाली
३६ सदस्य डा. शिवकुमार यादव धनुषा
३७ सदस्य नरेन्द्रसिंह भण्डारी कञ्चनपुर
३८ सदस्य डा. जानुका नेपाल काठमाडौं
३९ सदस्य महानन्द चालिसे नवलपरासी
४० सदस्य देवराज लामा काभ्रे

(३) यातायात व्यवसायी समन्वय विभाग — प्रमुख महेन्द्र यादव
१ सदस्य देवेन्द्रकुमार राई इलाम
२ सदस्य कृष्ण बस्नेत ताप्लेजुङ
३ सदस्य इन्दिरा अधिकारी मोरङ
४ सदस्य शालिकराम खत्री भोजपुर
५ सदस्य शुकदेव प्रसाद मण्डल मोरङ
६ सदस्य दलबहादुर तामाङ उदयपुर
७ सदस्य ओमकृष्ण कार्की बारा
८ सदस्य श्रीराम यादव रौतहट
९ सदस्य रामप्रताप राय सर्लाही
१० सदस्य अन्जय कुमार चौधरी महोत्तरी
११ सदस्य रामरुप प्रसाद कुर्मी पर्सा
१२ सदस्य राजेन्द्रकुमार श्रेष्ठ म्याग्दी
१३ सदस्य केदार पौडेल कास्की
१४ सदस्य शिव सुवेदी पर्वत
१५ सदस्य चेतनारायण श्रेष्ठ स्याङ्जा
१६ सदस्य चोपनारायण श्रेष्ठ रुपन्देही
१७ सदस्य नेत्रबहादुर रानाभाट वर्दिया
१८ सदस्य दुघकुमार पुन रुकुम
१९ सदस्य यमबहादुर खड्का बाँके
२० सदस्य दुर्गाबहादुर सेन कपिलवस्तु
२१ सदस्य पदमबहादुर शाही हुम्ला
२२ सदस्य उपेन्द्रबहादुर मल्ल रुकुम
२३ सदस्य इन्द्र रावल सुर्खेत
२४ सदस्य विजयबहादुर स्वाँर कैलाली
२५ सदस्य रमेश भण्डारी बैतडी
२६ सदस्य लक्ष्मी बोहोरा कञ्चनपुर
२७ सदस्य बहादुर चन्द दार्चुला
२८ सदस्य योगेन्द्रनाथ कर्माचार्य काभ्रे
२९ सदस्य रामप्रसाद सुवेदी ीचतवन
३० सदस्य नविन्द्र लामा सिन्धुपाल्चोक
३१ सदस्य तुलसी लामिछाने मकवानपुर
३२ सदस्य नन्दकिशोर शाही ललितपुर
३३ सदस्य शोभा उत्पक सिन्धुपाल्चोक
३४ सदस्य प्रसन्नमान श्रेष्ठ काठमाडौं
३५ सदस्य धु्रव के.सी. दाङ
३६ सदस्य रामकृष्ण ढुंगेल रामेछाप
३७ सदस्य केदार गोर्खाली ललितपुर
३८ सदस्य तप्केश्वर महतो सिरहा
३९ सदस्य नेत्रलाल वली सल्यान
४० सदस्य सुरेश हमाल दाङ
४१ सदस्य पदमबहादुर नेपाली बाजुरा

(४) मुस्लिम विभाग — प्रमुख फरमूल्लाह मंसुर
१ सचिव परवेज अन्सारी बारा
२ सदस्य अब्दुल खान मोरङ
३ सदस्य लतिफ मिया सुनसरी
४ सदस्य मुस्ताक अन्सारी सिरहा
५ सदस्य सविर आजम सप्तरी
६ सदस्य लियाकत अली धनुषा
७ सदस्य जमिल अखतर शेष महोत्तरी
८ सदस्य यनिस अन्सारी सर्लाही
९ सदस्य फिरोज आलम रौतहट
१० सदस्य रसुल अन्सारी बारा
११ सदस्य सकिम मिया पर्सा
१२ सदस्य तौफिक अन्सारी नवलपरासी
१३ सदस्य जाकिर हुसैन रुपन्देही
१४ सदस्य प्यार महम्मद मिया कपिलवस्तु
१५ सदस्य खलिल खाँ बाँके
१६ सदस्य नैमुद्दिन भाट कैलाली
१७ सदस्य लाल महम्मद मिया दाङ
१८ सदस्य मकबुल मिया पाल्पा
१९ सदस्य हाजी जमालुद्दिन मिया तनहुँ
२० सदस्य हाजी नसिवुद्दिन मिया स्याङ्जा
२१ सदस्य वावुदिन मिया गोरखा
२२ सदस्य सनम वेगम पर्वत
२३ सदस्य अब्दुल मजिद कास्की
२४ सदस्य सल्लाउद्दिन मिया काठमाडौं
२५ सदस्य मेनाज खाँन काठमाडौं
२६ सदस्य यासिवा रहमान नुवाकोट
२७ सदस्य सतार वकस सुर्खेत
२८ सदस्य जवार अलि सल्यान
२९ सदस्य ईब्राहिम मिया दैलेख
३० सदस्य गुलाम रसुल अन्सारी कैलाली
३१ सदस्य अमिन अलि शेष झापा
३२ सदस्य बुचाई शेष मोरङ
३३ सदस्य मोवारक कवाडी धनुषा
३४ सदस्य जाकिर हुसैन पर्सा
३५ सदस्य महम्मद बो.सी. काठमाडौं
३६ सदस्य यासुद्दिन मिया चितवन
३७ सदस्य अब्दुल अली कुरेसी कैलाली
३८ सदस्य लोकराज अवस्थी बझाङ

(५) तराई–मधेश समन्वय विभाग — प्रमुख अजयकुमार चौरसिया
उपप्रमुख श्रीप्रसाद राउत सप्तरी
सचिव रामनारायणप्रसाद कुर्मी पर्सा
सदस्य मनदीप भारती महोत्तरी
सदस्य अनुराग यादव दाङ
सदस्य नरेन्द्र शाह पर्सा
सदस्य सरस्वती तिमिल्सीना नवलपुर
सदस्य रामनारायण मण्डल मोरङ
सदस्य हरिनारायण चौधरी सुनसरी
सदस्य योगेन्द्र दास मोरङ
सदस्य ममता मेहता सुनसरी
सदस्य राजेश गुप्ता मोरङ
सदस्य सूर्यनारायण ताजपुरिया झापा
सदस्य उत्तम आचार्य चितवन
सदस्य शम्भु रावत सिन्धुली
सदस्य शिवनारायण गौरी चितवन
सदस्य भीमसेन महत मकवानपुर
सदस्य रामप्रसाद अधिकारी (दनुवार) सिन्धुली
सदस्य अन्जना उपाध्याय मकवानपुर
सदस्य टीकाकुमारी महतो नवलपुर
सदस्य मेघबहादुर खड्का स्याङ्जा
सदस्य चेतनारायण भुसाल नवलपुर
सदस्य शम्भु बहादुर जोशी लम्जुङ
सदस्य उपेन्द्रबहादुर मल्ल रुकुम
सदस्य धनीराम सुनार सुर्खेत
सदस्य दुर्गा गिरी सल्यान
सदस्य शिवभोला ठाकुर बारा
सदस्य रामकृपाल यादव रौतहट
सदस्य जयप्रकाश मल्लिक सर्लाही
सदस्य शत्रुध्न यादव धनुषा
सदस्य सुरेशप्रसाद शर्मा कपिलवस्तु
सदस्य सूर्यमति उपाध्याय रुपन्देही
सदस्य मेवालाल कुर्मी वर्दिया
सदस्य राजेश यादव नवलपरासी
सदस्य दुखीराम लोनिया बाँके
सदस्य राजसमझ चौधरी कैलाली
सदस्य सूर्यबहादुर शाह कैलाली
सदस्य बलबहादुर विष्ट कैलाली
सदस्य बैदार राना कञ्चनपुर
सदस्य नारायण कार्की रामेछाप

(६) संघीय मामिला तथा प्रदेश समन्वय विभाग — प्रमुख रमेश रिजाल
सदस्य शालिकराम पण्डित प्यूठान
सदस्य शमिर घिमिरे धनुषा
सदस्य डा. रामप्रसाद शर्मा पाल्पा
सदस्य भक्तबहादुर रोकाया जुम्ला
सदस्य नागेश्वर राय यादव महोत्तरी
सदस्य प्रेमबहादुर डाँगी सल्यान
सदस्य रामचन्द्र त्रिपाठी कास्की
सदस्य कृष्णप्रसाद कोइराला लम्जुङ
सदस्य ब्रह्मानन्द उपाध्याय कपिलवस्तु
सदस्य ईन्द्रबहादुर बराल काठमाडौ
सदस्य हुतमणि अधिकारी तनहुँ
सदस्य श्रीनारायण यादव सिरहा
सदस्य केशव दाहाल ताप्लेजुङ
सदस्य अप्सरा कोइराला धादिङ
सदस्य विश्वदिप लिङ्देन भ्mापा
सदस्य रामसुन्दर चौधरी सिरहा
सदस्य युवराज बस्ताकोटी गोरखा
सदस्य राम गोविन्द राय सर्लाही
सदस्य मणि प्रसाद शर्मा रुपन्देही
सदस्य यज्ञ ढकाल मोरङ
सदस्य चोकराज शाक्य नुवाकोट
सदस्य जयप्रसाद रिजाल पाँचथर
सदस्य प्रभाकर पाण्डे काठमाडौँ
सदस्य राम उदय यादव धनुषा
सदस्य राजेन्द्र महर्जन काठमाडौं
सदस्य दुर्गाप्रसाद जोशी कञ्चनपुर
सदस्य नन्दु यादव सप्तरी
सदस्य लालबहादुर महत रुकुम
सदस्य विष्णुभक्त तिमिल्सीना काठमाडौं
सदस्य डेकराज भट्टराई ओखलढुंगा
सदस्य केदार अधिकारी मोरङ
सदस्य श्रीकृष्ण घर्ती मगर रोल्पा
सदस्य नरेन्द्र भट्टराई सर्लाही
सदस्य छविलला सापकोटा वर्दिया
सदस्य देवराज जोशी बाजुरा
सदस्य रमेश भण्डारी बझाङ
सदस्य हर्क देउवा डोटी
सदस्य यज्ञप्रसाद ढकाल अछाम
सदस्य अक्कलबहादुर विष्ट अछाम
सदस्य महेश कार्की रामेछाप

(७) वन, वातावरण तथा विपत व्यवस्थापन विभाग — प्रमुख अम्बिका बस्नेत
सदस्य जितेन्द्र खेरवार सुनसरी
सदस्य कर्मा शेर्पा सोलुखुम्बु
सदस्य कृष्ण श्रेष्ठ उदयपुर
सदस्य उर्मिला श्रेष्ठ सुनसरी
सदस्य दुर्गाप्रसाद लुइटेल भ्mापा
सदस्य गोविन्दबहादुर कार्की भोजपुर
सदस्य डिना गुप्ता पर्सा
सदस्य रामप्रसाद चौधरी बारा
सदस्य रामचन्द्र गिरी रौतहट
सदस्य बासलाल महतो धनुषा
सदस्य रामवावु यादव सिरहा
सदस्य हरिदर्शन श्रेष्ठ काठमाडौँ
सदस्य सुदर्शन सिग्देल काठमाडौं
सदस्य रञ्जन कालाखेती मकवानपुर
सदस्य मुकुन्द चापागाई काठमाडौं
सदस्य सरस्वती वैद्य काभ्रे
सदस्य तिरबहादुर गुरुङ रसुवा
सदस्य डा. मानबहादुर थापा चितवन
सदस्य डा. विष्णु दाहाल काठमाडौं
सदस्य ई. रोहित पौडेल काठमाडौं
सदस्य सचिव — लता घिमिरे काठमाडौं
सदस्य इन्दिरा खनाल तनहुँ
सदस्य हिरादेवी शर्मा स्याङ्जा
सदस्य खेमकुमारी बराल कास्की
सदस्य डिनाकुमारी खड्का म्याग्दी
सदस्य लक्षीराम घर्ती रुकुम
सदस्य झखरीलाल मरासिनी रुपन्देही
सदस्य नरबहादुर मल्ल बाँके
सदस्य देवीप्रसाद वर्मा कपिलवस्तु
सदस्य गोपाल सापकोटा गुल्मी
सदस्य भरत रिजाल दैलेख
सदस्य गोविन्द शाही जुम्ला
सदस्य विनबहादुर सिंह जाजरकोट
सदस्य गोपाल घिमिरे कञ्चनपुर
सदस्य टेकबहादुर थापा बझाङ्ग
सदस्य महा नेपाली बाजुरा
सदस्य रामचन्द्र ओझा कैलाली
सदस्य ई. विरेन्द्र खड्का कैलाली
सदस्य सुरेन्द्र आङ्दम्वे पाँचथर

(८) वित्तीय तथा सहकारी संस्था समन्वय विभाग — प्रमुख आनन्दप्रसाद ढुंगाना
उपप्रमुख गोविन्दबहादुर मल्ल सुर्खेत
सदस्य पुष्पबहादुर पौडेल बाग्लुङ
सदस्य रमेश डंगोल काठमाडौ
सदस्य दिनेश चुके चितवन
सदस्य जीवन राई ओखलढुंगा
सदस्य सीताराम काफ्ले काठमाडौं
सदस्य चन्द्र ढकाल नवलपरासी
सदस्य भरत ढकाल स्याङ्जा
सदस्य डा. ज्ञानेन्द्रप्रसाद पौडेल बाग्लुङ
सदस्य चन्द कुमारी खड्का झापा
सदस्य भोजबहादुर बम कैलाली
सदस्य सुरेन्द्र भण्डारी गोरखा
सदस्य दुर्गा सापकोटा झापा
सदस्य सुरेन्द्र बस्नेत मोरङ
सदस्य हेमन्तकुमार राई भोजपुर
सदस्य गिरिजाप्रसाद यादव मोरङ
सदस्य उपेन्द्र जैसवाल बारा
सदस्य रामवावु यादव धनुषा
सदस्य रामहरि न्यौपाने सर्लाही
सदस्य मिठाराम दाहाल मकवानपुर
सदस्य शम्भु घिमिरे रामेछाप
सदस्य रेशम गिरी सिन्धुपाल्चोक
सदस्य उर्मिला डंगोल काठमाडौँ
सदस्य शोभा अर्याल चितवन
सदस्य कृष्णशंकर श्रेष्ठ बाग्लुङ
सदस्य श्याम बस्याल स्याङ्जा
सदस्य दीप छन्त्याल म्याग्दी
सदस्य डिल्लीराम तिवारी कास्की
सदस्य राजेश आचार्य कपिलवस्तु
सदस्य सुशिला चौधरी दाङ
सदस्य देवबहादुर के.सी. बाँके
सदस्य बखत कटुवाल दैलेख
सदस्य हर्कसिंह खत्री रुकुम
सदस्य नरेन्द्रबहादुर सिंह डोटी
सदस्य प्रेम धामी बझाङ
सदस्य राजु भट्ट जोशी डडेल्धुरा
सदस्य राममान सिंह महर्जन काठमाडौं
सदस्य कृष्ण पाठक कञ्चनपुर
सदस्य फूर्वा लामा काभ्रे

(९) स्थानीय तह समन्वय विभाग — प्रमुख अर्जुनप्रसाद जोशी
सदस्य राजेन्द्र घिमिरे झापा
सदस्य ललित अधिकारी मोरङ
सदस्य गणेश बस्नेत सोलु
सदस्य डिल्लीराम खनाल ओखलढुंगा
सदस्य केदार बाँस्कोटा पाँचथर
सदस्य विश्वप्रकाश श्रेष्ठ धनकुटा
सदस्य जनार्दन क्षेत्री पर्सा
सदस्य किशोरी यादव बारा
सदस्य अबध किशोर ठाकुर रौतहट
सदस्य भोला परियार धनुषा
सदस्य मुन्नि गुप्ता सप्तरी
सदस्य गंगा दाहाल सिन्धुली
सदस्य अच्युत सापकोटा काठमाडौं
सदस्य मदनकृष्ण श्रेष्ठ भक्तपुर
सदस्य बसिनारायण श्रेष्ठ काठमाडौं
सदस्य भुवन खड्का रामेछाप
सदस्य विनोद गुरुङ सिन्धुली
सदस्य लालगोपाल अर्याल स्याङ्जा
सदस्य तेकन शोभा गुरुङ कास्की
सदस्य ऋषिराम पाण्डे चितवन
सदस्य चन्द्रकला भट्टराई तनहुँ
सदस्य भरत के.सी. दाङ
सदस्य विद्याप्रसाद खनाल वर्दिया
सदस्य सावित्री सिंह रुपन्देही
सदस्य निलबहादुर गुरुङ नवलपरासी
सदस्य कृष्ण कार्की बाँके
सदस्य नहकुल के.सी. दाङ
सदस्य झुलबहादुर आले तनहुँ
सदस्य रामप्रसाद पौडेल काठमाडौं
सदस्य तिलक रानाभाट कास्की
सदस्य मंगलबहादुर शाही हुम्ला
सदस्य फन्जोक लामा मुगु
सदस्य कृष्णकुमार श्रेष्ठ उदयपुर
सदस्य कुमार टेलर डोटी
सदस्य देवराज शर्मा बझाङ
सदस्य कर्णबहादुर बुढा अछाम
सदस्य संगीता बम चन्द दार्चुला
सदस्य हरिश्वर थापा मगर संखुवासभा

(१०) निर्माण व्यवसायी समन्वय विभाग — प्रमुख बीरबहादुर बलायर
सदस्य दिपेन्द्र पोखरेल झापा
सदस्य एकेन्द्र पाल दार्चुला
सदस्य तारा शाह कालिकोट
सदस्य अम्मरबहादुर कार्की बाग्लुङ
सदस्य वशिष्ठनारायण कुर्मी पर्सा
सदस्य सुभाष के.सी. प्यूठान
सदस्य हुमनाथ कोइराला काठमाडौं
सदस्य मिना थापा इलाम
सदस्य रणबहादुर रावल कैलाली
सदस्य शेरबहादुर शाही दैलेख
सदस्य पूर्णचन्द्र पोखरेल लम्जुङ
सदस्य रामजी शाह सर्लाही
सदस्य कृष्णप्रसाद शर्मा अर्घाखाँची
सदस्य होमनाथ गौतम मकवानपुर
सदस्य अम्मरबहादुर विष्ट बैतडी
सदस्य डी.बी. गुरुङ पाँचथर
सदस्य पूर्णबहादुर शाही डोल्पा
सदस्य प्रेम लामा मनाङ
सदस्य टिकाजंग रायमाझी सर्लाही
सदस्य अजय थापा कपिलवस्तु
सदस्य लालबहादुर थापा सिन्धुली
सदस्य पूर्ण सुवेदी सुनसरी
सदस्य भिमबहादुर साउँद अछाम
सदस्य समुन्द्र गोदार तनहुँ
सदस्य सुरेन्द्र चौधरी (मुन्ना) धनुषा
सदस्य माधव चापागाई नवलपरासी
सदस्य भीमबहादुर लामा काभ्रे
सदस्य रामएकवाल यादव सिरहा
सदस्य टिकाराम बुढाथोकी उदयपुर
सदस्य अशोककुमार त्रिपाठी रुपन्देही
सदस्य बालकृष्ण श्रेष्ठ ललितपुर
सदस्य थलकुमार लिंखा संखुवासभा
सदस्य भगवती खड्का काठमाडौं
सदस्य सूर्यप्रसाद तिमिल्सीना ीचतवन
सदस्य लोकबहादुर ठकुराठी कञ्चनपुर
सदस्य अर्जुन रानाभाट रुपन्देही
सदस्य तीर्थराज बोहरा कैलाली
सदस्य रमेश कुमार न्यौपाने रसुवा
सदस्य रामभक्त थापा मगर भक्तपुर

२०७७ जेठ १७ गते तरुण विभागमा मनोनयन भएका सचिव/सदस्यहरु देहाय बमोजिम रहनु भएको छ ।

(१) तरुण विभाग — प्रमुख शंकर भण्डारी
सचिव श्यामप्रसाद श्रेष्ठ नवलपुर
सदस्य चेतराज बजाल बझाङ
सदस्य खिमानसिंह रायमाझी प्यूठान
सदस्य खगेन्द्र देवान इलाम
सदस्य मदनबहादुर बुढाथोकी भ्mापा
सदस्य पूर्ण गुरुङ तनहुँ
सदस्य नन्दबहादुर विष्ट रुकुम
सदस्य दिवशमान प्रधानाङ्ग कास्की
सदस्य मदन मण्डल बारा
सदस्य कुमारी घर्ती रोल्पा
सदस्य अर्जुन शेरचन बाग्लुङ
सदस्य मो.अतिउर रहमान बारा
सदस्य रामपल्टन साह धनुषा
सदस्य अमृत भट्टचन नवलपुर
सदस्य पासाङ्ग नुर्बु शेर्पा सिन्धुपाल्चोक
सदस्य लोकेन्द्रध्वज खाँण कपिलवस्तु
सदस्य दिनेश अर्याल चितवन
सदस्य सुरेशप्रसाद यादव महोत्तरी
सदस्य सरस्वती शाह वर्दिया
सदस्य स्थिरवावु खाती लम्जुङ
सदस्य धु्रव पन्त गोरखा
सदस्य कृषनन्दनकुमार राय सर्लाही
सदस्य बीरबहादुर जी.सी. गुल्मी
सदस्य लोकबहादुर खत्री तेह्रथुम
सदस्य सपुतबहादुर कार्की रौतहट
सदस्य देवी न्यौपाने पाँचथर
सदस्य सतेन्द्र ठकुरी खोटाङ
सदस्य कपिलदेव शाह सिरहा
सदस्य प्रबल थापा काठमाडौं
सदस्य इन्द्र केदुम ताप्लेजुङ
सदस्य राजेशकुमार शाही दैलेख
सदस्य अम्बिर जोशी तनहुँ
सदस्य लेखबहादुर गुरुङ कास्की
सदस्य मीनबहादुर बोगटी कालिकोट
सदस्य रामजी पन्त जनम्पर्क जर्मनी
सदस्य अनुराग खड्का दाङ
सदस्य कर्मा गुरुङ मनाङ
सदस्य विकाश उप्रेती जनसम्पर्क अमेरिका
सदस्य कृष्णनारायण श्रेष्ठ नवलपरासी
सदस्य डोरप्रसाद शर्मा सुर्खेत
सदस्य जगनाथ धिमाल काठमाडौं

यसैगरी २०७७ जेठ २८ गते खेलकूद विभागमा मनोनयन भएका उपप्रमुख/सचिव/सदस्यहरु देहाय बमोजिम रहनु भएको छ ।

(२) खेलकूद विभाग — प्रमुख मोहनबहादुर बस्नेत
१ उपप्रमुख मोहनकुमार राई काठमाडौं
२ सचिव मीनकृष्ण महर्जन ललितपुर
३ सदस्य महेन्द्र राई पाँचथर
४ सदस्य प्रकाश विष्ट कैलाली
५ सदस्य मणि भुषण यादव बारा
६ सदस्य उपेन्द्र यादव सिरहा
७ सदस्य दिपराज गुरुङ काठमाडौं
८ सदस्य विजेन्द्र हमाल बाँके
९ सदस्य सोभियतराज प्रसाई मोरङ
१० सदस्य किशोर राई सुनसरी
११ सदस्य जीतबहादुर के.सी. दाङ
१२ सदस्य रामानन्द चौधरी (ललन) धनुषा
१३ सदस्य पंकज नेम्वाङ झापा
१४ सदस्य कृष्ण वर्मा वर्दिया
१५ सदस्य प्रतिमा शाही डोटी
१६ सदस्य पूर्णसिंह बोहोरा डोटी
१७ सदस्य उद्धव खड्का काठमाडौं
१८ सदस्य उमेश खड्का भक्तपुर
१९ सदस्य राजु कँडेल नुवाकोट
२० सदस्य देवकुमार मानन्धर स्याङ्जा
२१ सदस्य भानु चन्द कञ्चनपुर
२२ सदस्य कुवेरप्रकाश सिंह कैलाली
२३ सदस्य सिंंहबहादुर तामाङ दोलखा
२४ सदस्य टपेन्द्रबहादुर दर्नाल सिन्धुपाल्चोक
२५ सदस्य बखतबहादुर शाही हुम्ला
२६ सदस्य डम्बर खड्का इलाम
२७ सदस्य शिव आचार्य रुकुम
२८ सदस्य दिपक राई सुर्खेत
२९ सदस्य अशोक योगी कालिकोट

कृष्णप्रसाद पौडेल
मुख्य सचिव