आइएल्ट्स (IELTS) को परीक्षाको अघिल्लो दिन नै प्रश्नपत्र बिक्री (हेर्नुहोस्)

आइएल्ट्स (IELTS) को परीक्षाको अघिल्लो दिन नै प्रश्नपत्र बिक्री (हेर्नुहोस्)

काठमाडौं, २२ पुस– ब्रिटिस काउन्सिलले सञ्चालन गर्ने अन्तर्राष्ट्रिय अंग्रेजी भाषा परीक्षण प्रक्रिया (आईएलटीएस) परीक्षामा चलखेल हुने गरेको रहस्य खुलेको छ ।

काठमाडौंस्थित ब्रिटिस काउन्सिलमा कार्यरत कर्मचारीकै मिलेमतोमा आईएलटीएस परीक्षाको प्रश्नपत्र लिक हुने गरेको तथ्य सार्वजनिक भएको हो । प्रहरीले आईएलटीएसको प्रश्नपत्र लिक गर्ने कार्यमा संलग्न १३ जनालाई शुक्रवार पक्राउ गरेको छ ।

महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौंले शुक्रवार राति आईएलटीएस परीक्षाको प्रश्नपत्र लिक गराएको भन्दै १३ जना व्यक्तिलाई पक्राउ गरेको हो ।  उनीहरुले पैसा लिएर परीक्षाको अघिल्लो दिन नै प्रश्नपत्र विद्यार्थीलाई बिक्री गर्ने गरेको रहस्य खुलेको छ ।

शनिवार हुने आईएलटीएस परीक्षाको प्रश्नपत्र बिक्री गर्दै गरेको अवस्थामा प्रहरीले काठमाडौंको एक गेस्टहाउसबाट १३ जनालाई पक्राउ गरेको हो । पक्रउ पर्नेमा केही व्यक्ति काठमाडौंस्थित ब्रिटिस काउन्सिलका कर्मचारी र केही आईएलटीएसको परीक्षा दिने तयारीमा रहेका परीक्षार्थी रहेको महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौं स्रोतले जनाएको छ  । उनीहरुको साथबाट शनिवार हुने आईएलटीस परीक्षाको प्रश्नपत्र र केही नगद बरामद गरिएको प्रहरी स्रोतले लोकान्तरलाई बतायो ।

प्रहरीका अनुसार ब्रिटिस काउन्सिलका कर्मचारीले एक व्यक्तिबाट २० देखि ४० हजार रुपैयाँ लिएर आइएलटीएसको प्रश्नपत्र बिक्री गर्ने गरेका थिए ।  प्रहरीले यो प्रकरणमा अन्य व्यक्ति पनि संलग्न रहेको हुनसक्ने भन्दै अनुसन्धान अगाडि बढाएको छ । -लोकान्तरबाट