गोकर्ण विष्टले भनेको योजना त चन्द्र भण्डारीको पहलमा पो बनेको रहेछ त !

गोकर्ण विष्टले भनेको योजना त चन्द्र भण्डारीको पहलमा पो बनेको रहेछ त !

काठमाडौं । एमालेहरु झूटको खेती गर्न कति माहिर छन् भन्ने कुरा खोज्नकको लागि धेरै टाढा जानै पर्दैन । कुनै एमाले सांसद्लार्इ तपार्इँले के के गर्नुभयो भनेर सोधियो भने उनीहरुले आफ्नो जिल्लामा भएका जति सबै काम आफ्नै कारणले भएको बताइदिन्छन् । यही एमाले सांसद्को चरित्रत् पछिल्लो समय देखाएका छन् गुल्मी क्षेत्र नं २ बाट प्रतिनिधि सभा सदस्य गोकर्ण विष्टले ।

अहिले चुनाव सकिएपछि पनि गुल्मी क्षेत्र न‌ं २ मा भने काँग्रेस र एमालेबीच जुहारी चलिरहेको छ । काममा जस लिने होडका कारण अहिले आ आफूले गरेको कामको प्रमाण देखाउने क्रम जारी छ ।

केहि दिन अगाडि सांसद गोकर्ण विष्टले विजय भएको २० दिनमा आफ्नो चुनावी प्रतिवद्धताको बारेमा जानकारी दिने कार्यक्रम राखेकका थिए । उनले आफ्नो प्रतिवद्धता सुनाउँदै गर्दा आफूले अघिल्लो कार्यकालमा गरेका कामको बारेमा पनि धेरैले जिज्ञाशा राखे । त्यो बेलामा विष्टले गुल्मीमा भएका जति अधिकांश कामहरु आफूले नै गरेको भनेपछि नेपाली कांग्रेस गुल्मीले पत्रकार सम्मेलन  नै गरेर त्यसको भत्र्सना गरेको छ ।

नेपाली कांग्रेसवाट निर्वाचित पूर्व सांसद चन्द्र भण्डारीको मिति २०७१ जेठ १ गतेको माग पत्रलार्इ २०७१ जेठ ११ मा तत्कालीन सिंचाई मन्त्री एनपि साउदको तोक आदेशबाट राष्ट्रिय योजना आयोग मार्फत ठुलो चेक्मी लिफ्ट सिंचाई योजनाको नाममा आर्थिक वर्ष ७१/७२ को नेपाल सरकारको रातो किताव मार्फत क्रमागत योजना सार्वजानिक गरी त्यसको सम्पूर्ण डिपिआर तयार भएको थियो ।

९५ लाख ६७ हजार ३ सय रुपैया बराबरको केहि दिन भित्रै टेण्डर पक्रियाबाट काम सुरु हुने योजनालाई राजनैतिक रंग दिइ विष्टले कुनै श्रोत नखुलेको सोलार पाता र ९० मिटर पाइप वितरण गरि आफुले नै योजनाको परिक्षण गरेको भन्दै विकासका योजनामा भ्रम श्रृजना गरेको भन्दै नेपाली कांग्रेस गुल्मीले पत्रकार सम्मेलन मार्फत पर्दाफास गरेको हो । पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै नेपाली कांग्रेस गुल्मीका सचिव खिलध्वज पन्थीले यो एक उदाहरण मात्र भएको बताए । क्षेत्रीय सचिव खड्काले विष्ट कै गाउँ दोहोली लगाएत आफू निर्वाचित भएका ठाउँमा थुप्रै अभाव भएपनि आफूलाई विकासे नेता भन्दै हिडेको आरोप समेत लगाए । अहिले दोहोलीमा नै खानेपानीको चरम समस्या छ।

नेता पन्थीले नेपाल सरकारबाट नियमित काम हुँदै आएका क्रमागत योजनालाई ढाकेर श्रोत नखुलाएका दुर्इ चार थान सोलार पाता र पाइपले ती क्रमागत योजना ढाक्न खोज्नु जनताको हित विपरित र भ्रम छर्ने नियत भएको उनीहरुको बुझाइ छ। नेपाली कांग्रेस गुल्मीका उप सभापति विष्णु वलालले उक्त योजना पूर्व माननीय भण्डारीकै पहलमा नेपाली कांग्रेसको नेतृवमा भएका सप्रमाण समेत प्रस्तुत गरेका थिए । यति ठुलो योजना कांग्रेसको पूर्ण संलग्नतामा सुरु हुन लागेको र त्यसको राजनैतिक लाभ कांग्रेसले उठाउन सक्ने आशंका गर्दै यस्तो निन्दनीय कार्य माननीय गोकर्ण विष्टले गरेको उप सभापति विष्णु बलालले बताए । हाम्राकुराबाट